Czy aplikacje zwiększające produktywność faktycznie działają?

blog_2

Bardzo ważne jest, aby być jak najbardziej produktywnym, nie tylko w pracy, ale także w domu. Skuteczne techniki zarządzania czasem dają nam więcej godzin w ciągu dnia, przynajmniej wirtualnie. Oczywiście, chęć bycia produktywnym to jedno, ale faktyczne osiągnięcie tego celu to zupełnie inna sprawa!

Niektórzy wybierają listy rzeczy do zrobienia i ustalanie priorytetów, podczas gdy inni są wierni aplikacjom zwiększającym produktywność. Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich, ale znalezienie własnej metody jest kluczem do uwolnienia potencjału produktywności. Dla niektórych może to być zapisywanie i numerowanie rzeczy, korzystanie z narzędzi zapewniających prywatność, takich jak ekrany stojące na podłodze, które pomagają się skoncentrować. Dla innych może to być tak proste, jak upewnienie się, że ich projekt mebli biurowych jest zgodny z planem, co usprawni ich dzień i ułatwi życie. To sprawa indywidualna.

Zobacz ten film, aby poznać kilka pomysłów na aplikacje, które dosłownie zmuszają Cię do większej produktywności w ciągu dnia. Nigdy nie wiadomo, może na tej liście znajdzie się Twoja idealna aplikacja!

Choć te aplikacje są z pewnością wypróbowane i przetestowane, to jak skuteczne są naprawdę? Funkcje, które posiadają tego typu aplikacje, zasadniczo przypominają Ci o zrobieniu pewnych rzeczy, pomagają ustalić priorytety i utrzymać dzień na właściwym torze. Wszystko to pomaga uniknąć rozproszenia uwagi i blokad, a także pozwala dotrzymać terminów.

Tak więc następnym razem, gdy będziesz siedział z kolegami przy stole w sali konferencyjnej, na spotkaniu, co do którego jesteś pewien, że tak naprawdę nie musisz w nim uczestniczyć, i będziesz panikował z powodu niewykonanej pracy, zastanów się, jak możesz wykorzystać aplikacje do zarządzania czasem i produktywności, aby zapewnić sobie te magiczne dodatkowe kilka godzin.

Jaka jest Twoja ulubiona aplikacja zwiększająca produktywność?