Czy Twoje biurko w biurze sprawia, że jesteś bardziej zestresowany?

blog_2

Istnieje wiele elementów życia biurowego, które przyczyniają się do wzrostu poziomu stresu, dlatego ważne jest, aby zidentyfikować te, które sprawiają ci największe problemy i zająć się nimi jeden po drugim.

Czasami to właśnie rzeczy, których nie spodziewasz się jako stresujące, okazują się być głównymi przyczynami! Na przykład, może twoje krzesło biurowe jest niewygodne i jako takie, czujesz się niewygodnie przez cały dzień. To może łatwo spowodować, że czujesz się zestresowany, ponieważ uczucie bólu nie jest świetnym sposobem na spędzenie czasu. Dodatkowo może Cię stresować sposób, w jaki biuro jest zaprojektowane, ponieważ masz dużą drukarkę obok biurka, która wyrzuca ciepło i hałas przez cały dzień.

Stres w miejscu pracy nie zawsze jest spowodowany obciążeniem pracą, terminami i konfliktami, a czasami to właśnie podstawy mogą odgrywać największą rolę.

Na przykład, czy kiedykolwiek zatrzymałeś się, aby rozważyć, że być może twoje biurko biurowe powoduje, że czujesz się zestresowany?

To możliwe!

Sposób organizacji biurka może ułatwiać pracę lub ją utrudniać. Podobnie to, czy biurko jest uszkodzone, nowe, czy działa jak należy, może również wpływać na codzienne efekty pracy.

Biurka biurowe mają większą moc niż myślisz. To nie tylko mebel biurowy, przy którym siedzisz i opierasz się o niego przez cały dzień - to miejsce, w którym spędzasz znaczną ilość czasu, to Twój "dom" w przestrzeni roboczej, a gdy jest zaprojektowany we właściwy sposób i wygodny dla Ciebie, może pomóc Ci osiągnąć więcej też.

Spośród wszystkich przyczyn stresu w miejscu pracy, sposób ustawienia biurka jest jedną z najmniej zbadanych. Przyjrzyj się swojemu biurku i określ, co się na nim sprawdza, a co nie. Na przykład, czy jest ono zagracone? Czy jest usytuowane zbyt blisko biurka kolegi? Czy jest wystarczająco duże do tego, czego potrzebujesz, czy może zbyt duże? Czy klawiatura i monitor znajdują się w odpowiedniej pozycji, czy też trzeba się przekręcić w niewygodnej pozycji, aby je dosięgnąć?

To wszystko są rzeczy, które mogą łatwo spowolnić cię, spowodować, że twoje obciążenie pracą będzie rosło, a w rezultacie pozwolić na wkradnięcie się stresu.

Nikt nie potrzebuje wszelkiego rodzaju bałaganu na swoim biurku. Możesz myśleć, że te zdjęcia z ostatnich wakacji i pluszowy miś w rogu dodają charakteru, ale w rzeczywistości zagracają twój umysł, co utrudnia koncentrację. Uporządkuj swoje biurko i miej na nim tylko to, czego naprawdę potrzebujesz. Jasne, możesz mieć tam rodzinne zdjęcie, jeśli chcesz, ale reszta nie jest konieczna! Im bardziej uporządkowane jest Twoje biurko, tym bardziej jesteś spokojny i tym więcej pracy wykonasz w ciągu dnia.

Jeśli Twoje biurko nie jest dla Ciebie odpowiednie, z jakiegokolwiek powodu, powiedz o tym swojemu przełożonemu i postaraj się o odpowiednie meble biurowe, których potrzebujesz.

Kiedy zastanawiasz się, jak uniknąć stresu w miejscu pracy, czasami to małe rzeczy robią różnicę.