Obalanie barier

blog_2

Jeśli w ramach przestrzeni biurowej znajduje się szereg małych biur, np. w układzie komórkowym, można napotkać na jeden konkretny minus - odosobnienie pracowników i brak aktywności społecznej.

Tworzenie środowiska pracy zespołowej ma kluczowe znaczenie dla produktywności, a to oznacza, że wszyscy pracownicy mogą współpracować i swobodnie rozmawiać z dala od swoich zwykłych foteli biurowych. Może to być trudne, gdy masz specyficzne biuro i może powodować tworzenie się "kliki". Najlepszy sposób na obejście tego problemu? Zburzyć bariery!

Nie sugerujemy dosłownego burzenia ścian, ale istnieje wiele sposobów na oderwanie ludzi od ich modnych biurek i umożliwienie im nawiązywania kontaktów towarzyskich lub współpracy z innymi członkami biura.

Świetnym pomysłem są ćwiczenia integracyjne, a także regularne spotkania całej organizacji. Trzymanie się spotkań w obrębie całego działu w zasadzie odcina resztę biura i uniemożliwia nawiązywanie kontaktów między członkami zespołu. A tego przecież nie chcesz! Otwórz przestrzeń biurową w sposób wirtualny, zachęcając wszystkich do omawiania spraw między działami, organizując regularnie zajęcia towarzyskie poza pracą i ćwiczenia integracyjne.

Dzięki temu nie będzie miało znaczenia, czy macie indywidualne biura i mniejsze biurka, czy nie - firma będzie jednym wielkim zespołem.

Czy masz inne pomysły?