Witaminy i minerały, których potrzebujesz w swojej diecie, aby uzyskać optymalną moc mózgu w pracy

blog_2

Jeśli chcesz czuć się jak najlepiej, gdy każdego ranka zjawiasz się przy biurku, musisz zwracać uwagę na to, czego chce Twój organizm. Karmiąc swoje ciało witaminami i minerałami, których potrzebuje, karmisz swój mózg, a kiedy karmisz swój mózg, dzieją się magiczne rzeczy!

Nasze ciała wymagają pewnych witamin i minerałów dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia, oprócz głównych makroskładników pokarmowych, których potrzebujemy do funkcjonowania, takich jak węglowodany, tłuszcze, cukry, kalorie itd. Witaminy i minerały wpływające na zdrowie mózgu często nie są tak dobrze znane jak główne grupy makroskładników, ale są tak samo ważne dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Nieważne, jak wygodne są skórzane fotele w sali konferencyjnej, jeśli nie dostarczasz swojemu mózgowi potrzebnych mu składników, nie wpadniesz na żadne kreatywne pomysły!

Dobrym pomysłem jest poznanie zasad zdrowego żywienia, co oznacza, że możesz dokonywać lepszych wyborów, jeśli chodzi o posiłki i przekąski. Na przykład przechowywanie kilku zdrowych przekąsek na czas pracy w szufladach biurowego stolika pomoże Ci utrzymać się na właściwym torze przez cały dzień, bez doświadczania skoków i spadków poziomu cukru.

Aby zapewnić sobie jak najlepszą moc mózgu, upewnij się, że w Twojej diecie znajdują się następujące witaminy i minerały.

Witamina B
Witaminy B 12, B6, B3 i B9 są szczególnie przydatne dla poprawy zdrowia mózgu. Pomagają one wzmocnić neuroprzekaźniki w obrębie istoty szarej, np. w komunikacji i przekazywaniu informacji z miejsca na miejsce. Aby zapewnić sobie pełne spektrum witamin z grupy B, spożywaj takie produkty, jak ryby, jaja i mięso.

Cholina
Cholina jest rodzajem witaminy z grupy B i jest również fantastyczna dla ogólnego zdrowia mózgu, pamięci oraz uczenia się nowych zadań, co jest idealne, gdy jesteś na szkoleniu związanym z pracą. U wielu osób, u których rozwija się choroba Alzheimera, występuje niedobór pewnego rodzaju choliny, zwanej acetylocholiną. Jest ona produkowana głównie przez wątrobę, ale można ją również zwiększyć poprzez dietę, w tym kiełki pszenicy, orzeszki ziemne, migdały, komosę ryżową, ryby, różne rodzaje mięsa organicznego i grzyby shiitake.

Magnez
Magnez to witamina niezbędna dla zdrowia psychicznego, którą można znaleźć w wielu różnych rodzajach owoców i warzyw. Magnez wspomaga przekaźnictwo między nerwami, ale także nawilża mózg i pomaga zwiększyć koncentrację i skupienie.

Cynk
Kolejnym minerałem, który należy dodać do swojej diety, jest cynk. Dużą ilość cynku można znaleźć w mięsie, skorupiakach, roślinach strączkowych, nasionach, orzechach, jajach, produktach pełnoziarnistych i mlecznych, co sprawia, że łatwo go dodać do regularnej diety. Cynk pomaga zwiększyć metabolizm mózgu, a tym samym poprawia zdrowie i zdolność koncentracji.

Kwasy tłuszczowe omega 3
Z pewnością słyszałeś o kwasach tłuszczowych omega 3, które zazwyczaj pochodzą z tłustych i tłustych ryb, takich jak makrela, łosoś itp. Wiele osób sięga po suplementy z olejem rybnym lub olejem z kryla, aby dostarczyć sobie dzienną dawkę omega 3, zwłaszcza jeśli nie są największymi miłośnikami ryb. Spożywając duże ilości kwasów omega 3, wzmacniasz funkcjonowanie swojego mózgu i poprawiasz pamięć.

Regularne dostarczanie wystarczającej ilości witamin i minerałów w diecie zapewni Ci ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie, ale musisz też dużo ćwiczyć. Czy wiesz, że wystarczy 10 minut spaceru, aby zwiększyć swoją koncentrację i skupienie? To prawda! Po powrocie do wygodnego fotela w biurze będziesz jak nowy pracownik!

Koncentracja to oczywiście coś więcej niż tylko dieta, ale dbając o swoje ciało i umysł, dajesz sobie najlepszą podstawę, na której możesz budować. Istotnym elementem układanki jest również zapewnienie wygodnego i przyjaznego miejsca pracy, z wyborem wysokiej jakości mebli biurowych. Gdy wszystkie elementy układanki ułożą się w całość, Twój mózg będzie pracował na wszystkich obrotach!